TE Connectivity FN356-25-24
Power Line Filter General Purpose 0Hz to 60Hz 25A 440VAC Quick Connect Flange Mount
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour TE Connectivity FN356-25-24.
element14 APAC
Sager Electronics
RS (Formerly Allied Electronics)
Farnell
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
Restocked
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginHungary
Introduction Date2001-01-01
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 2 months ago)
Descriptions
Descriptions de TE Connectivity FN356-25-24 fournies par ses distributeurs.
FILTER, 25A, 3 PHASE, NEUTRAL; Current Rating:25A; Voltage Rating:250V; Filter Type:3 Phase + Neutral Line; Filter Terminals:Stud; Inductance Min:-; Capacitance:-; Leakage Current Max:2.85mA; Product Range:-; SVHC:No SVH
Mains filter Dimensions L x W x H: 190.8 x 105 x 80 mm Temperature range: -25 ... +100 °C Test voltage: 1900 VDC, 2 sec Weight: 1.5 kg IEC-climate category: 25/100/21 Phases: 3-phase Protection class: IEC/EN 60939 Protection rating: IP00 Termination type: Screw Connection Rated voltage: 440 VAC
FILTER, 25A, 3 PHASE, NEUTRAL; Voltage Rating, AC:250V; Current Rating:25A; No. of Phases:3; External Length / Height:80mm; Width, External:105mm; External Depth:140mm; Approval Bodies:SEV, CSA; Inductance:1.3mH; Leakage Current:2.85mA; Max RMS Current:28.7A; Max Supply Frequency:400Hz; Min Supply Frequency:0Hz; Standard:IEC950; Temp, Op. Max:85°C; Temp, Op. Min:-25°C; Terminal Type:M6 Screw; Weight:1.5kg