TE Connectivity FN350-55-33
Power Line Filter 0Hz to 400Hz 55A 250VAC Screw Flange Mount
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour TE Connectivity FN350-55-33.
IHS
Datasheet4 pagesIl y a 0 an
element14 APAC
TME
Electro Sonic
Sager Electronics
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
+239%
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginThailand
Introduction Date2001-01-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Descriptions
Descriptions de TE Connectivity FN350-55-33 fournies par ses distributeurs.
Filter, 55A, Motor Drive; Current Rating:55A; Voltage Rating:250Vac; Filter Type:Emi, Rfi; Filter Terminals:Safety; Inductance Min:1Mh; Capacitance:4.4Μf; Leakage Current Max:11Ma; Product Range:-; Svhc:No Svhc (15-Jan-2019); Rohs Compliant: Yes |Schaffner FN350-55-33
Mains Filter Dimensions L x W x H: 180 x 115 x 60 mm Temperature range: -25 ... 100 °C Weight: 1.2 kg IEC-climate category: 25/100/21 Termination type: Screw Terminal Rated voltage: 250 VAC