TE Connectivity FN2030B-12-06
Power Line Filter General Purpose EMI 0Hz to 400Hz 12A 250VAC Solder Lug Chassis Mount Medical
Production
Demande un échantillonFiche technique
Prix et stock
Fiches techniques et documents
RS (Formerly Allied Electronics)
Electro Sonic
TME
Sager Electronics
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
Restocked
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginThailand
Introduction Date2006-03-24
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Descriptions
Descriptions de TE Connectivity FN2030B-12-06 fournies par ses distributeurs.
Line Filter; Filter Type:RFI; Current Rating:12A; Voltage Rating:250V; Capacitance X:1µF; Current Rating:12A; Inductance:4mH; Leaded Process Compatible:Yes; Mounting Type:Chasis; No. of Phases:Single; Operating Temp. Max:100°C ;RoHS Compliant: Yes
FN2030B-12-06 Current Rating: 12 A Input Termination Type: FASTON Output Termination Type: FASTON Leakage Current (Max) (120VAC, 60Hz): 0 mA Leakage Current (Max) (250VAC, 50Hz): 0 mA High Performance Single Phase Filters Fn2030 & General Purpose Ac/dc Emc/rfi Filter With High Attenuation Performance | 12 A FASTON 0 mA | Part Number: FN2030B-12-06 | Internal Number: 802507-SF | FN2030B-12-06 Current Rating: 12 A Input Termination Type: FASTON Output Termination Type: FASTON Leakage Current (Max) (120VAC, 60Hz): 0 mA Leakage Current (Max) (250VAC, 50Hz): 0 mA High Performance Single Phase Filters Fn2030 & General Purpose Ac/dc Emc/rfi Filter With High Attenuation Performance | 12 A FASTON 0 mA | Part# FN2030B-12-06 | Schaffner