TE Connectivity FN2020A-20-06
Power Line Filter General Purpose EMI 0Hz to 400Hz 20A 250VAC Solder Lug Flange Mount
IHS
Datasheet7 pagesIl y a 0 an
Electro Sonic
TME
Sager Electronics
RS (Formerly Allied Electronics)
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
+148%
Introduction Date2001-01-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Descriptions
Descriptions de TE Connectivity FN2020A-20-06 fournies par ses distributeurs.
Emc Filter, General Purpose Filter, 20 A Rohs Compliant: Yes |Schaffner FN2020A-20-06
Power Line Filter 0 Hz to 400Hz 23A 250Vac Screw Chassis Mount
Power Line Filters 20A SAFETY FASTON GENERAL PURPOSE FLTR
SINGLE PHASE CHASSIS MOUNT 20 A FILTER FAST-ON LOW LEAKAGE
SINGLE PHASE CHASSIS MOUNT AP FILTER 250VAC 20A FASTON L
Single Phase EMI Filter, 250V, 50/60HzHz
FN2020A-20-06, TE CONNECTIVITY / SCHAFFNER
LINE FILTER 250VAC 20A CHASS MNT
FN2020A-20-06 Current Rating: 20 A Input Termination Type: FASTON Output Termination Type: FASTON Leakage Current (Max) (120VAC, 60Hz): .04 mA Leakage Current (Max) (250VAC, 50Hz): .07 mA Standard Performance Single Phase Filters Fn2020 & General Purpose Ac/dc Emc/rfi Filter | 20 A FASTON .04 mA | Part Number: FN2020A-20-06 | Internal Number: 800830-SF | TE Connectivity | Schaffner