Samtec LTH-050-01-G-D-A-K
Board to Board & Mezzanine Connectors 0.50 mm Low Profile Blade & Beam Terminal Strip
Production
Demande un échantillonFiche technique
Prix et stock
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Samtec LTH-050-01-G-D-A-K.
element14 APAC
Datasheet1 pageIl y a 8 ans
Samtec
Master Electronics
Sager Electronics
Toby Electronics
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-23.47%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
SnapEDA
SymboleEmpreinte
3DTélécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Chaîne d'approvisionnement
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusPRODUCTION (Last Updated: 4 years ago)
Pièces détachées
Board to Board & Mezzanine Connectors 0.50 mm Basic Blade & Beam Terminal Strip
Conn Board to Board PL 80 POS 0.5mm Solder ST SMD SlimStack™ T/R
Board Stacking Connector, 80 Contact(s), 2 Row(s), Male, Straight, Surface Mount Terminal
Headers & Wire Housings 0.635 mm Q Strip High-Speed Ground Plane Terminal Strip
Board to Board & Mezzanine Connectors 0.50 mm Q Strip High-Speed Ground Plane Terminal Strip
Board Connector, 70 Contact(s), 2 Row(s), Male, Straight, Surface Mount Terminal, Plug
Descriptions
Descriptions de Samtec LTH-050-01-G-D-A-K fournies par ses distributeurs.
0.5mm 2 100P Standing paste SMD,P=0.5mm Board-to-Board and Backplane Connector ROHS
Connector, Header, 100Pos, 2Row, 0.5Mm; Pitch Spacing:0.5Mm; No. Of Contacts:100Contacts; Gender:header; Product Range:lth Series; Contact Termination Type:surface Mount; No. Of Rows:2Rows; Contact Plating:gold Plated Contacts; Rohs Compliant: Yes