Samtec HPM-12-02-T-S-RA
Pin Header, Board-to-Board, 5.08 mm, 1 Rows, 12 Contacts, Through Hole Right Angle, HPM Series
Production
Demande un échantillonFiche technique
Prix et stock
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Samtec HPM-12-02-T-S-RA.
Samtec
Datasheet1 pageIl y a 8 ans
Technical Drawing2 pagesIl y a 14 ans
Electro Sonic
Newark
Farnell
Sager Electronics
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
+1000%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
SnapEDA
3DTélécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Chaîne d'approvisionnement
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusPRODUCTION (Last Updated: 4 years ago)
Pièces détachées
Board Connector, 12 Contact(s), 1 Row(s), Male, Straight, Solder Terminal, ROHS COMPLIANT
KK Header, Vertical, Round Pin, 12 Circuits, Tin (Sn) Plating, Pin Length 19.05mm
Variable Height Pcb Header Strips Rohs Compliant: Yes |Samtec, Inc. MTSW-212-09-T-S-300-RE
Descriptions
Descriptions de Samtec HPM-12-02-T-S-RA fournies par ses distributeurs.
12pin 5.08mm 1 Header,Push-Pull 16.6A 60.96mm*14.43mm
HI POWER .045"" SQUARE POST HEADER .200
HEADER, 5.08MM, THT, R/A, 12WAY;
Header, 5.08Mm, Though Hole, Right Angle, 12 Position; Connector Systems:Board-To-Board; Pitch Spacing:5.08Mm; No. Of Rows:1Rows; No. Of Contacts:12Contacts; Contact Termination Type:Through Hole Right Angle; Product Range:Hpm Seriesrohs Compliant: Yes |Samtec, Inc. HPM-12-02-T-S-RA