Samsung Electro-Mechanics CL05B103JO5NNNC
Multilayer Ceramic Capacitor, 0.01 uF, 16 V, ± 5%, X7R, 0402 [1005 Metric]
IHS
Datasheet36 pagesIl y a 10 ans
Arrow Electronics
Future Electronics
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
EE Concierge
SymboleEmpreinte
SnapEDA
Empreinte
3DTélécharger
Ultra Librarian
SymboleEmpreinte
Télécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
1
Capacitance
10 nF
10 nF
10 nF
Dielectric
X7R
X7R
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
0402
Voltage Rating (DC)
16 V
16 V
16 V
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Height
500 µm
500 µm
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginMainland China, Philippines, South Korea
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.20
Introduction Date2005-10-28
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 months ago)
Pièces détachées
16V 10nF X7R ±5% 0402 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
25V 10nF X7R ±5% 0402 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
50V 10nF X7R ±5% 0402 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
0402 10 nF 25 V ±5% Tolerance X7R SMT Multilayer Ceramic Capacitor
Yageo GroupC0402C103K4RACTU
16V 10nF X7R 0402 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Descriptions
Descriptions de Samsung Electro-Mechanics CL05B103JO5NNNC fournies par ses distributeurs.
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 16V, 5% +Tol, 5% -Tol, X7R, +-15% TC, 10nF, Surface Mount, 0402 inch
Samsung Electro-Mechanics
CAP CER 10000PF 16V X7R 0402 / Cap Ceramic 0.01uF 16V X7R 5% Pad SMD 0402 125°C T/R
CL05 Series 10000 pF 16 V ±5 % Tolerance X7R SMT Multilayer Ceramic Capacitor
0402 (1005Metric) CERAMIC CAPACITOR CL 16V 10000pF ±5% X7R
Cap Ceramic 0.01uF 16V X7R 5% SMD 0402 125C Paper T/R