Rubycon 100MXG3300MEFCSN30X40
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 100V, 20% +Tol, 20% -Tol, 3300uF, Through Hole Mount
IHS
Datasheet4 pagesIl y a 3 ans
Newark
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-27.85%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Ultra Librarian
SymboleEmpreinte
Télécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
141
Authorized Distributors
3
Capacitance
3.3 mF
3.3 mF
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
100 V
100 V
Tolerance
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
80 µΩ
Life (Hours)
2000 hours
2000 hours
Ripple Current
3.3 A
2.77 A
Height - Seated (Max)
42.0116 mm
42.0116 mm
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00.40
Introduction Date2007-10-03
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Pièces détachées
United Chemi-ConESMH101VNN332MR40W
SMH Radial Can - Snap-In aluminum electrolytic capacitor 1.181Dia 30.00mm ±20% 3300muF 100V
United Chemi-ConESMH101VSN332MQ50T
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 100V, 20% +Tol, 20% -Tol, 3300uF
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 80V, 20% +Tol, 20% -Tol, 3300uF, Through Hole Mount
United Chemi-ConEKMH101VSN332MR50T
NichiconUFW2A332MRD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UFW 100V 3300muF ±20% 0.984Dia 25.00mm
NichiconUVR2A332MRD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UVR 100V 3300muF ±20% 0.984Dia 25.00mm
Descriptions
Descriptions de Rubycon 100MXG3300MEFCSN30X40 fournies par ses distributeurs.
3.3mF 100V ¡À20% 10mm 2000h@ 105¡ãC 3.3A@ 120Hz,3.795A@ 10kHz ,D30xL40mm , 42mm
CAP ALUM 3300UF 20% 100V SNAP TH
CAPACITOR ALUM ELECT, 3300UF, 100V, 20%, RADIAL; Capacitance:3300µF; Capacitance Tolerance:± 20%; Diameter:30mm; Height:40mm; Lead Spacing:10mm; Life Time @ Temperature:2000 hours @ 105°C; Operating Temperature Max:105°C; Series:MXG ;RoHS Compliant: Yes