ROHM UCR18EVHFSR036
Res Thick Film 1206 0.036 Ohm 1% 0.5W(1/2W) 0ppm/C to 200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour ROHM UCR18EVHFSR036.
IHS
Datasheet7 pagesIl y a 3 ans
Newark
JRH Electronics
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-0.17%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
SnapEDA
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginPhilippines, Thailand
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2012-11-28
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 months ago)
Pièces détachées
PanasonicERJ-8BWFR036V
Res Thick Film 1206 0.036 Ohm 1% 1W ±150ppm/°C Molded SMD SMD Punched Carrier T/R
PanasonicERJ-B2CFR036V
Res Thick Film 0612 0.036 Ohm 1% 1W 0ppm/°C to 200ppm/°C Molded Wide Terminal SMD Punched Carrier T/R
Res Thick Film 1206 0.036 Ohm 1% 0.5W(1/2W) ±200ppm/C Pad SMD T/R
PanasonicERJ-8BWFR033V
Res Thick Film 1206 0.033 Ohm 1% 1W ±150ppm/°C Molded SMD SMD Punched Carrier T/R
Res Thick Film 1206 0.033 Ohm 1% 0.5W(1/2W) ±200ppm/C Sulfur Resistant Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Res Thick Film 1206 0.036 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±1200ppm/C Molded SMD Paper T/R
Descriptions
Descriptions de ROHM UCR18EVHFSR036 fournies par ses distributeurs.
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 1W, 0.036ohm, 1% +/-Tol, 0,200ppm/Cel, Surface Mount, 1206
1206 (3216Metric) FIXED RESISTOR UCR 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm 0.5W 1/2W 36mOhm 0/ +200ppm/C
CURRENT SENSE RES, 0R036, 1%, 500 MW; Resistance: 0.036ohm; Product Range: UCR Series; Resistor Case Style: 1206 [3216 Metric]; Power Rating: 500mW; Resistance Tolerance: ± 1%; Resistor Element Material: Thick Film; Temperature Coefficient: 0ppm/°C to +200ppm/°C; Automotive Qualification Standard: AEC-Q200; SVHC: No SVHC (15-Jan-2018)