ROHM UCR03EVPFLR270
Res Thick Film 0603 0.27 Ohm 1% 0.2W(1/5W) 0ppm/C to 150ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour ROHM UCR03EVPFLR270.
IHS
Datasheet7 pagesIl y a 3 ans
Farnell
Tendance sur 3 mois:
+44.99%
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginPhilippines, Thailand
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2012-11-28
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 months ago)
Pièces détachées
PanasonicERJ-3RQFR27V
Res Thick Film 0603 0.27 Ohm 1% 1/10W ±300ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
TE Connectivity1-2176051-8
Res Thick Film 0603 0.27 Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±300ppm/C Epoxy SMD Automotive T/R
PanasonicERJ-3BQFR27V
Res Thick Film 0603 0.27 Ohm 1% 1/4W ±300ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
TE Connectivity1-2176051-8
Yageo GroupRL0603FR-070R27L
Res Thick Film 0603 0.27 Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±800ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.2W, 0.27ohm, 0.2324V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0603
Descriptions
Descriptions de ROHM UCR03EVPFLR270 fournies par ses distributeurs.
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.2W, 0.27ohm, 1% +/-Tol, 0,150ppm/Cel, Surface Mount, 0603
RES MOLDED 0603 0.27 OHM 1/4W 1% 150PPM/C SMD
0603 (1608Metric) FIXED RESISTOR UCR 0.063Lx0.034W 1.60mmx0.87mm 0.2W 1/5W 270mOhm 0/ +150ppm/C
CURRENT SENSE RES, 0R27, 1%, 200 MW; Resistance: 0.27ohm; Product Range: UCR Series; Resistor Case Style: 0603 [1608 Metric]; Power Rating: 200mW; Resistance Tolerance: ± 1%; Resistor Element Material: Thick Film; Temperature Coefficient: 0ppm/°C to +150ppm/°C; Automotive Qualification Standard: AEC-Q200; SVHC: No SVHC (15-Jan-2018)