ROHM UCR03EVPFLR160
Res Thick Film 0603 0.16 Ohm 1% 0.25W(1/4W) 0ppm/C to 150ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour ROHM UCR03EVPFLR160.
IHS
Datasheet7 pagesIl y a 3 ans
Newark
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-4.17%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
EE Concierge
SymboleEmpreinte
SnapEDA
SymboleEmpreinte
3DTélécharger
Ultra Librarian
Télécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Chaîne d'approvisionnement
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 months ago)
Pièces détachées
PanasonicERJ-3BSFR16V
Res Thick Film 0603 0.16 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±300ppm/C Pad SMD Automotive T/R
TE Connectivity / AMP1-2176051-3
Res Thick Film 0603 0.16 Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±300ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res Current Sense Thick Film 0603 0.16 Ohm 1% 1/5W ±100ppm/°C Molded Paper T/R
PanasonicERJ3BSFR15V
Res Thick Film 0603 0.15 Ohm 1% 1/4W ±300ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Yageo GroupRL0603FR-070R15L
100mW Thick Film Resistors ±800ppm/℃ ±1% 150mΩ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Descriptions
Descriptions de ROHM UCR03EVPFLR160 fournies par ses distributeurs.
UCR FIXED RESISTOR 0603 (1608Metric) Chip Resistor ±1% 0/ +150ppm/C 160mOhm 0.25W 1/4W
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.25W, 0.16ohm, 1% +/-Tol, 0,150ppm/Cel, Surface Mount, 0603
RES MOLDED 0603 0.16 OHM 1/4W 1% 150PPM/C SMD
CURRENT SENSE RES, 0R16, 1%, 250 MW; Resistance: 0.16ohm; Product Range: UCR Series; Resistor Case Style: 0603 [1608 Metric]; Power Rating: 250mW; Resistance Tolerance: ± 1%; Resistor Element Material: Thick Film; Temperature