ROHM ESR10EZPJ5R1
Res Thick Film 0805 5.1 Ohm 5% 0.4W ±200ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour ROHM ESR10EZPJ5R1.
IHS
Datasheet7 pagesIl y a 5 ans
Future Electronics
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
+0.14%
SymboleEmpreinte
3DTélécharger
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginPhilippines, Thailand
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2006-11-24
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 months ago)
Pièces détachées
Res Thick Film 0805 5.1 Ohm 5% 0.125W(1/8W) ±200ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Yageo GroupRC0805JR-075R1L
125mW Thick Film Resistors 150V ±5% ±200ppm/℃ 5.1Ω 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Res Thick Film 0805 5.1 Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupRC0805JR-135R1L
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.125W, 5.1ohm, 150V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 0805
Yageo GroupAC0805JR-075R1L
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.125W, 5.1ohm, 150V, 5% +/-Tol, Surface Mount, 0805
Descriptions
Descriptions de ROHM ESR10EZPJ5R1 fournies par ses distributeurs.
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.5W, 5.1ohm, 150V, 5% +/-Tol, Surface Mount, 0805
ESR Series 0805 5.1 Ohm ±5% 0.4 W ±200 ppm/°C Anti-Surge Chip Resistor
ESR FIXED RESISTOR 0805 (2012Metric) Chip Resistor ±5% ±200ppm/C 5.1Ohm 0.4W 2/5W
RES, 5R1, 0.4W, 150V, THICK FILM, 0805 ROHS COMPLIANT: YES