Renesas X9C103SIZT1
X9C103 Series 100 Tap Non Volatile 10 kOhm Digital Potentiometer - SOIC-8
Production
Page du fabricantFiche technique
Prix et stock
Documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Renesas X9C103SIZT1.
Integrated Device Technology
Datasheet12 pagesIl y a 21 ans
Datasheet12 pagesIl y a 21 ans
Renesas
IHS
Newark
iiiC
Modèles CAO
Informations sur le modèle
Fournisseur :Renesas
Date de publicationAug 12, 2025
Conforme à la norme IPCIPC-7351B
Révision du guide de styleVersion 1.0 - Nov 1, 2024
Source de la fiche techniqueVersion 4.00 - Jan 11, 2019
Vérification
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-31.73%
Chaîne d'approvisionnement
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8540000000
Introduction Date2004-04-27
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 months ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 2 months ago)
Pièces détachées
RenesasX9C103SZ
RenesasX9318WS8Z
Digitally Controlled Potwntiometer(XSCP) | IC DGTL POT 10KOHM 100TAP 8SOIC
RenesasX9C103SI
E2POT™ Nonvolatile Digital Potentiometer | IC DGTL POT 10KOHM 100TAP 8SOIC
RenesasX9318WS8IZ
Gold Serial e4 ACTIVE (Last Updated: 1day ago) digital potentiometer 6V 10kOhm 4.9mm 100muA
Analog DevicesDS1804Z-010+
Digital Potentiometer; 8Pins; 8L SOIC ; 5.5 V (Max.) Voltage, Range
Descriptions
Descriptions de Renesas X9C103SIZT1 fournies par ses distributeurs.
RoHS Compliant CMOS GULL WING INDUSTRIAL Digital Potentiometer 20% -40C 1mA 3.9mm
Digital Potentiometer 10kOhm 100POS Non-Volatile Linear 8-Pin SOIC T/R / IC POT DGTL CONTROL 10KOHM 8SOIC