Renesas X9250US24IZ-2.7
RoHS Compliant CMOS GULL WING INDUSTRIAL Digital Potentiometer -40C 400muA 2.65mm 50kOhm
Production
Page du fabricantFiche technique
Prix et stock
Documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Renesas X9250US24IZ-2.7.
IHS
Datasheet20 pagesIl y a 21 ans
Datasheet20 pagesIl y a 21 ans
TME
Renesas
Future Electronics
Newark
Modèles CAO
Informations sur le modèle
Fournisseur :Renesas
Date de publicationAug 12, 2025
Conforme à la norme IPCIPC-7351B
Révision du guide de styleVersion 1.0 - Nov 1, 2024
Source de la fiche techniqueVersion 3.00 - Aug 29, 2006
Vérification
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
+11.90%
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginMalaysia
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8540000000
Introduction Date2004-04-26
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 months ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 2 months ago)
Pièces détachées
RoHS Compliant Surface Mount Linear SOIC Digital Potentiometer -40C 400muA 50kOhm 5.5V
RenesasX9261US24Z
Dual Digitally-Controlled Potentiometers | IC DGTL POT 50KOHM 256TAP 24SOIC
Digital Potentiometer 50kOhm 256POS Non-Volatile Linear 24-Pin SOIC T/R
RenesasX9258US24Z
Quad Digital Controlled Potentiometers | IC DGTL POT 50KOHM 256TAP 24SOIC
Digital Potentiometer, 4 Func, 50000ohm, 3-wire Serial Control Interface, 256 Positions, CMOS, PDSO24
QUAD 100K DIGITAL POTENTIOMETER 2-WIRE SERIAL CONTROL INTERFACE 256 POSITIONS PDSO24
Descriptions
Descriptions de Renesas X9250US24IZ-2.7 fournies par ses distributeurs.
IC DGTL POT 50KOHM 256TAP 24SOIC
Quad Digitally Controlled Potentiometer (XDCP™)
Pb-Free SPI XDCP, 100K QUAD, 256 TAPS
IC, NV DIG POT; End To End Resistance:50kohm; Resistance Tolerance:± 20%; No. of Steps:256; Supply Voltage Range:± 2.7V to ± 5.5V; Control Interface:SPI; No. of Pots:Quad; Temperature Coefficient:± 300ppm/°C ;RoHS Compliant: Yes