Renesas X60003CIG3Z-50T1
Precision 5.0V SOT-23 FGA™ Voltage Reference
Obsolete
Page du fabricantFiche technique
Prix et stock
Documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Renesas X60003CIG3Z-50T1.
IHS
Datasheet17 pagesIl y a 19 ans
Datasheet16 pagesIl y a 19 ans
Integrated Device Technology
element14 APAC
Newark
DigiKey
Modèles CAO
Informations sur le modèle
Fournisseur :Renesas
Date de publicationAug 13, 2025
Conforme à la norme IPCIPC-7351B
Révision du guide de styleVersion 1.0 - Nov 1, 2024
Source de la fiche techniqueVersion 5.00 - Sep 1, 2015
Vérification
Chaîne d'approvisionnement
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8542.39.00.60
Introduction Date2004-04-23
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 2 months ago)
LTB Date2024-08-16
LTD Date2025-02-16
Manufacturer Lifecycle StatusOBSOLETE (Last Updated: 2 months ago)
Pièces détachées
Texas InstrumentsREF3140AIDBZT
VOLTAGE REF, SERIES, 4.096V, SOT-23-3; V; MSL: MSL 1 - Illimité; SVHC: No SVHC (15-Jan-2019)
Texas InstrumentsREF3140AIDBZTG4
4-V, 20-ppm/°C max, 100-µA, 3-pin SOT-23 series voltage reference 3-SOT-23 -40 to 125
ISL21080 Series 4.096 V 0.2% 300nA NanoPower Voltage Reference - SOT-23-3
Texas InstrumentsREF3112AIDBZT
1.25-V, 20-ppm/°C max, 100-µA, 3-pin SOT-23 series voltage reference 3-SOT-23 -40 to 125
ISL60002 Series Precision 1.25 V 7 mA 0.4 % FGA Voltage Reference - SOT-23-3
ISL60002 Series Precision 2.5 V 7 mA 0.2 % FGA Voltage Reference - SOT-23-3
Descriptions
Descriptions de Renesas X60003CIG3Z-50T1 fournies par ses distributeurs.
V-Ref Precision 5V 10mA 3-Pin SOT-23 T/R
Three Terminal Voltage Reference, 1 Output, 5V, CMOS, PDSO3
Surface Mount Lead Free GULL WING RoHS Compliant Series Voltage Reference IC 2.92mm 0.05% 85C 10V
5,000V PRECISION VREF SOT23-3 RoHSconf
IC VREF SERIES PREC 5V SOT-23-3
IC, VOLT REF, 5V, 20ppm/°C , ± 2.5mV, 3-SOT-23; Topology:0; Input Voltage:5.1V to 9V; Reference Voltage:5V; Temperature Coefficient:± 20ppm/°C; Voltage Reference Case Style:SOT-23; No. of Pins:3 ;RoHS Compliant: Yes