Red Lion Controls ZBG12002
Rotary Pulse Generator, Standard Duty, Single Output, 1200 Pulse Per Revolution
Fiche technique
Prix et stock
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Red Lion Controls ZBG12002.
Farnell
Datasheet4 pagesIl y a 11 ans
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
+33.33%
Pièces détachées
Transducer, Position; Plastic; + 15%; gt 1 million cycles; 1.81 in.; 10 Kilohms
Industrial Motion & Position Sensors DOES NOT incl MAGNET 4 mA to 20 mA output
890nm Through-Beam 9.53mm 70ns Buffer,Totem Pole 4.75V 5.25V , 30.99mm*6.35mm*10.8mm
OPB810W Series 30 V 890 nm 50 mA 26 AWG Phototransistor Slotted Optical Switch
Photointerrupter Transmissive 3.18mm Photologic, Open Collector, Inverter 5-Pin Bag
HoneywellHOA6990-T51
Photointerrupter Transmissive 3.18mm Photologic, Totem Pole, Buffer 5-Pin
Descriptions
Descriptions de Red Lion Controls ZBG12002 fournies par ses distributeurs.
ENCODER OPTICAL QUAD CONNECTOR
ROTARY ENCODER OPTICAL 1200PPR
Red Lion Controls Zb G 1200Ppr Single Chnl
Red Lion 1200 PPR 6-Pin MS Connector
Encoder, 6000Rpm, 1-Ch, 24Vdc; Encoder Technology:Optical; Encoder Type:Incremental; Encoder Resolution:1200Ppr; No. Of Detents:0 Detents; Orientation:Right Angle; Push Switch:Without Push Switch; Encoder Mounting:Panel Mount Rohs Compliant: Yes |Red Lion ZBG12002