Recom Power RP40-2405SG
40W DC/DC-Converter 'POWERLINE' 2 x2 1.6kV reg 2: ; V. In: 18-36; V. Out: 05; mA. Out: 8000
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Recom Power RP40-2405SG.
IHS
Datasheet9 pagesIl y a 6 ans
element14 APAC
Newark
Sager Electronics
RS (Formerly Allied Electronics)
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
+66.82%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
SnapEDA
SymboleEmpreinte
Télécharger
TraceParts
3DTélécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginMainland China, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2009-05-19
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Pièces détachées
Recom PowerRP40-243.3SG
40W DC/DC-Converter 'POWERLINE' 2 x2 1.6kV reg 2:; V. In: 18-36; V. Out: 3.3; mA. Out: 8000
Recom PowerRP40-2415SG
40W DC/DC-Converter 'POWERLINE' 2 x2 1.6kV reg 2:; V. In: 18-36; V. Out: 15; mA. Out: 2666
TDK-LambdaPXF60-24S05
Power Supply; 60W60W1836VDCDCDC; PCB Mount; Input 1836VDC; Output 5V 12A; 60W
TDK-LambdaPXF60-24S3P3
Power Supply; 46W46W1836VDCDCDC; PCB Mount; Input 1836VDC; Output 3.3V 14A; 46W
Module DC-DC Single-Out 5V 10A 50W Screw Mount/Through Hole 7-Pin Quarter Brick
Murata Power SolutionsUVQ-12/8-D24PB-C
Module DC-DC 24VIN 1-OUT 12V 8A 96W 8-Pin
Descriptions
Descriptions de Recom Power RP40-2405SG fournies par ses distributeurs.
Isolated Board Mount Dc/Dc Converter, Dip, Fixed, Through Hole, 40 W, 5 V, 8 A Rohs Compliant: Yes |Recom Power RP40-2405SG
Isolated DC/DC Converters - Through Hole 40W DC/DC 1.6kV REG 2:1 18-36Vin 5Vout
DC-DC Regulated Power Supply Module, 1 Output, 40W, Hybrid
RP40 Series 5 V 8 A 40 W Single Output DC-DC Converter
Module DC-DC 24VIN 1-OUT 5V 8A 40W 9-Pin Tube
DC/DC Conv 18-36V:5V 8000mA 40W 2x2inch
Recom DCDC, RP40 G, 18 ¡ú 36 V , 5V , 40W
DC-DC CONVERTER, RP40-2405SG 40W 5VDC O/P
DC/DC CONVERTER, 40W, 2:1, 5V; No. of Outputs:1 Output; Output Power Max:40W; Output Voltage - Output 1:5V; Output Current - Output 1:8A; Output Voltage - Output 2:-; Output Current - Output 2:-; Output Voltage - Output