Recom Power R-78K15-0.5
Switching Regulator, 0.5A, 800kHz Switching Freq-Max, Hybrid, PSIP3
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Recom Power R-78K15-0.5.
IHS
Datasheet9 pagesIl y a 3 ans
JRH Electronics
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-3.47%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Component Search Engine
SymboleEmpreinte
3DTélécharger
SnapEDA
SymboleEmpreinte
3DTélécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginMainland China, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8542.39.00.60
Introduction Date2023-03-13
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Descriptions
Descriptions de Recom Power R-78K15-0.5 fournies par ses distributeurs.
DC-DC CONVERTER, 1 OUTPUT, 12-36VIN, 15V/0.5A OUTPUT, SIP3, R-78K-0.5 SERIES
R-78K-0.5 Series Single Output 15 V 500 mA Non Isolated DC/DC Converter - SIP-3
RECOM R-78K15-0.5 DC/DC converter 15 V 0.5 A 7.5 W Content
Module DC-DC 1-OUT 15V 0.5A 7.5W 3-Pin SIP Module Tube
Non-Isolated DC/DC Converters 18-36Vin 15Vout 500mA
0.5A DC/DC-CONVERTER 'INNOLINE'
SwitchingReg 18-36V to 15V 0,5A THT
DC/DC Conv SIP3 18-36V 15V 0,5A
Dc-Dc Converter, 15V, 0.5A; Power Supply Applications:Ite; No. Of Outputs:1 Output; Output Power Max:7.5W; Output Current Max:500Ma; Product Range:R-78K-0.5 Series; Dc/Dc Converter Mounting:Sip; Input Voltage Dc Min:18V Rohs Compliant: Yes |Recom Power R-78K15-0.5