Recom Power R-78E9.0-0.5
R-75E-05 Series Single Output 9 V 0.5 A Switching Regulator Module - SIP-3
Production
Demande un échantillonFiche technique
Prix et stock
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Recom Power R-78E9.0-0.5.
JRH Electronics
Datasheet4 pagesIl y a 5 ans
HQonline
TME
Recom Power
element14 APAC
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
+6.16%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Component Search Engine
SymboleEmpreinte
3DTélécharger
SnapEDA
SymboleEmpreinte
3DTélécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginMainland China, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2016-06-20
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Pièces détachées
Recom PowerR-78E12-0.5
R-75E-05 Series Single Output 12 V 0.5 A Switching Regulator Module - SIP-3
Texas InstrumentsLM25007SD/NOPB
LM25007 42V, 0.5A Step-Down Switching Regulator | IC REG BUCK ADJ 500MA 8WSON
Analog DevicesMAX5033CASA+
MAX5033 Series 76 V 500 mA 125 kHz Buck SMT Switching Regulator - SOIC-8
0.5A DC/DC-Converter 'INNOLINE' SMD OF reg; V. In: 9-36; V. Out: 5.0; mA. Out: 500
Switching Regulator, 0.5A, 450kHz Switching Freq-Max, PSIP3
Descriptions
Descriptions de Recom Power R-78E9.0-0.5 fournies par ses distributeurs.
0.5A DC/DC-Converter 'INNOLINE' SIP3 reg; V. In: 12-28; V. Out: 9.0; mA. Out: 500
DC-DC CONVERTER, SIP3 REG, SINGLE OUTPUT, 0.5A, 9V OUT, R-78E SERIES
Dc-Dc Converter, 9V, 0.5A; Power Supply Applications:Ite; No. Of Outputs:1 Output; Output Power Max:4.5W; Output Current Max:500Ma; Product Range:R-78E Series; Dc/Dc Converter Mounting:Through Hole; Input Voltage Dc Min:12V Rohs Compliant: Yes |Recom Power R-78E9.0-0.5