Piher PT10LH01-501A2020
PT10 Series 500 Ohms 150 mW ±300ppm°C 10 mm Through-Hole Carbon Potentiometer
Fiche technique
Prix et stock
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Piher PT10LH01-501A2020.
Master Electronics
Datasheet10 pagesIl y a 11 ans
Mouser
Pièces détachées
Trimmer Potentiometer Carbon 10mm Slotted Hole PT 10 LV 500 R
Res Carbon Film Trimmer 500 Ohm 25% 1/5W 1(Elec)/1(Mech)Turn (9 X 6.35mm) Pin Thru-Hole Bag
Res Cermet Trimmer 500 Ohm 25% 1/5W 1(Elec)/1(Mech)Turn (6.81 X 8.1 X 7.62mm) Pin Thru-Hole Bag
Trimmer, Cermet, 0.2W, 500ohm, 100V, 25% +/-Tol, 250ppm/Cel, 1 Turn(s)
PanasonicEVMAASA00B52
Res Cermet Trimmer 500 Ohm 25% 3/10W 1Turn 3.6mm (7.8 X 6.9 X 7.6mm) Pin Thru-Hole Ammo Pack
TT Electronics25PR500LF
500 Ohms 0.5W, 1/2W PC Pins Through Hole Trimmer Potentiometer Cermet 1.0 Turn Top Adjustment
Descriptions
Descriptions de Piher PT10LH01-501A2020 fournies par ses distributeurs.
Trimmer Potentiometers 500ohms 10mm Rnd Side adj
Trimmer/carbon 500Ohm linear 0.15W ±20%
10 mm Potentiometer Carbon resistive element
TRIMMER 500OHM 0.15W PC PIN SIDE