Lumileds LXML-PR01-0500
LUXEON Rebel SMT High Power LED Emitter Royal Blue Lambertian 350mA 3.05V 500mW
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Lumileds LXML-PR01-0500.
IHS
Datasheet31 pagesIl y a 3 ans
element14 APAC
Farnell
RS (Formerly Allied Electronics)
Future Electronics
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
+83.24%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
SnapEDA
Empreinte
Télécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginMalaysia
Export Control Classification Number (ECCN) Code3A001.a.2.a
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.40.20.00
Introduction Date2007-07-09
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Pièces détachées
LED Uni-Color Blue 45.7lm Chip LED 2-Pin SMD T/R
LED Uni-Color Blue Automotive 2-Pin SMD EP T/R
LED Uni-Color Royal Blue Automotive 2-Pin SMD EP T/R
Descriptions
Descriptions de Lumileds LXML-PR01-0500 fournies par ses distributeurs.
LED Uni-Color Blue 520mW 447.5nm Chip LED 3-Pin SMD T/R
LXML-PR01-0500,LUXEON REBEL SERIES BLUE HIGH-POWER LED,447.5 NM 3-PIN, ROUND LENS
REBEL ROYAL-BLUE 440NM - 460NM; LED Colour:Royal Blue; Forward Voltage:3.05V; LED Mounting:SMD; Lens Shape:Dome; Wavelength Typ:447.5nm; MSL:MSL 1 - Unlimited; Forward Current @ Test:350mA; Forward Current If Max:700mA; Forward Voltage @ Test:3.05V; No. of Pins:3; Operating Temperature Max:135°C; Operating Temperature Min:-40°C; Operating Temperature Range:-40°C to +135°C; Series:LUXEON