Panduit PN18-4RN-M
Ring Terminal 22 18 AWG 4 stud size narrow tongue nylon insulated bulk package.
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Panduit PN18-4RN-M.
IHS
Datasheet1 pageIl y a 0 an
Farnell
Master Electronics
X-ON
RS (Formerly Allied Electronics)
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-97.77%
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginMX
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8536.90.40.00
Introduction Date2001-02-08
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Pièces détachées
TE Connectivity2-31894-2
16~22 Circular terminal Tin Copper Cold-pressed Terminals ROHS
TE Connectivity2-36150-1
Ring Tongue Terminal 16-22AWG 17.07mm 5.54mm Tin Automotive T/R
Ring Terminal, #8 Stud Size, 20 AWG, 300 V, Nylon Insulated, Red
Avikrimp Ring Tongue Terminal for 18 to 22 AWG Wire, Stud Size 5 (M3), Length 20.60mm
Avikrimp Ring Tongue Terminal for 18 to 22 AWG Wire, Stud Size 1/4" (M6), Length 26.90mm
Avikrimp Ring Tongue Terminal for 18 to 22 AWG Wire, Stud Size 8 (M4), Length 20.60mm
Descriptions
Descriptions de Panduit PN18-4RN-M fournies par ses distributeurs.
Ring Terminal, #4 Stud Size, 18 AWG, 1,000 V, Nylon Insulated, Red, 1000 PK
TERMINAL, RING TONGUE, #4, 18AWG, RED; Stud Size - Metric: M2.5; Stud Size - Imperial: #4; Product Range: PN-RN Series; Wire Size AWG Max: 18AWG; Conductor Area CSA: 1mm ; Insulator Material: Nylon (Polyamide