Panduit CCH31-S10-C
Cable Clamp, Nylon 6/6, 0.31 in Bundle Dia., Natural, 0.705 in L, 100 PK
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Panduit CCH31-S10-C.
Master Electronics
Datasheet1 pageIl y a 14 ans
Datasheet192 pagesIl y a 21 ans
Burklin Elektronik
Sager Electronics
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-66.86%
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginUS
Introduction Date2011-06-06
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 10 months ago)
Pièces détachées
Fixed diameter cable clamp, heavy duty, No 10 screw M5, .25 in 6.4mm bundle, white, 500PK
Fixed diameter cable clamp heavy duty 10 screw (M5) .19 (4.8mm) bundle white standard package.
Fixed diameter cable clamp heavy duty 10 screw (M5) .25 (6.4mm) bundle white bulk package.
Descriptions
Descriptions de Panduit CCH31-S10-C fournies par ses distributeurs.
Fixed Diameter Clamp. 0.31 Inch (7.9 mm) Bundle Diameter. No. 10 (M5) Screw. Durable nylon cable clamp. Fully rounded inside edges minimize abrasion to wire bundles. Secure using secondary mechanical fastener (not included). Material is Nylon 6.6. Color is Natural.