Panduit CCH12-S10-C
Fixed diameter cable clamp heavy duty 10 screw (M5) .12 (3.2mm) bundle white standard package.
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Panduit CCH12-S10-C.
Sager Electronics
Datasheet1 pageIl y a 20 ans
Electro Sonic
Master Electronics
Newark
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
+2.81%
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginUS
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 10 months ago)
Pièces détachées
Fixed diameter cable clamp heavy duty 10 screw (M5) .25 (6.4mm) bundle white bulk package.
Fixed diameter cable clamp heavy duty 10 screw (M5) .38 (9.7mm) bundle white bulk package.
Fixed diameter cable clamp heavy duty 10 screw (M5) .38 (9.7mm) bundle black bulk package.
Descriptions
Descriptions de Panduit CCH12-S10-C fournies par ses distributeurs.
Cable Clamp, Nylon 6/6, 0.12 in Bundle Dia., Natural, 1.735 in L, 100 PK
P CLIP, FIXED DIAMETER, NATURAL; Cable Clamp / Clip Type: Screw Mount Cable Clamp; Internal Diameter: 3.1mm; Cable Clamp / Clip Material: Nylon 6.6 (Polyamide 6.6); Cable Clamp / Clip Colour: Natural; External Length: -; Exte
Factory Standard Pack = 100: Fixed Diameter Clamp. 0.12 Inch (3.2 mm) Bundle Diameter. No. 10 (M5) Screw. Durable nylon cable clamp. Fully rounded inside edges minimize abrasion to wire bundles. Secure using secondary mechanical fastener (not included). Material is Nylon 6.6. Color is Natural.: Prices available while supplies last.