Panasonic TXS2SL-L2-4.5V
Very High Sensitivity Relay, 50 mW Nominal Operating
Obsolete
Page du fabricantFiche technique
Prix et stock
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Panasonic TXS2SL-L2-4.5V.
IHS
Datasheet7 pagesIl y a 15 ans
Panasonic
Electro Sonic
DigiKey
Introduction Date2005-10-11
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2011-08-31
LTD Date2011-09-01
Pièces détachées
PanasonicTXS2-L2-4.5V
5ms 5ms 1A 20dB 0.8dB 110V(Max) 4.5V 2 Form C (DPDT-NO, NC) 289¦¸ 15.6mA 110V@DC DIP
TXS Series General Purpose 1 A DPDT 4.5 VDC 2 Coil Latching SMT Signal Relay
TXS Series 1 A DPDT 4.5 VDC 2 Coil Latching SMT General Purpose Signal Relay
RELAY GEN PURPOSE DPDT 1A 5VDC / General Purpose Relay DPDT (2 Form C) Through Hole
Electromechanical Relay Double Pole, Double Throw 2A 5 Volt 125Ohm Through Hole
5ms 5ms 1A 60V 5V SPDT(1 Form C) 167¦¸ 30mA 125V DIP 12.5mm*7.5mm*10mm
Descriptions
Descriptions de Panasonic TXS2SL-L2-4.5V fournies par ses distributeurs.
TXS Relay (SMD SL type 2-coil latch)
RELAY GEN PURPOSE DPDT 1A 4.5V
Power/Signal Relay, DPDT, Latched, 0.015A (Coil), 4.5VDC (Coil), 70mW (Coil), 1A (Contact), 110VDC (Contact), DC Input, DC Output, Surface Mount-Straight