Panasonic TXS2SL-L2-12V
Very High Sensitivity Relay, 50 mW Nominal Operating
Obsolete
Page du fabricantFiche technique
Prix et stock
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Panasonic TXS2SL-L2-12V.
IHS
Datasheet7 pagesIl y a 15 ans
Panasonic
Electro Sonic
DigiKey
Introduction Date2005-10-11
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2011-08-31
LTD Date2011-09-01
Pièces détachées
PanasonicTXS2-L2-12V
RELAY GEN PURPOSE DPDT 1A 12VDC / General Purpose Relay DPDT (2 Form C) Through Hole
PanasonicTXS2SA-L2-12V
TXS Series General Purpose 1 A DPDT 12 VDC 2 Coil Latching SMT Signal Relay
PanasonicTXS2SS-L2-12V
TX-S Series 1 A DPDT 12 VDC High Sensitivity Nominal Operating Power Relay
Latching Single Coil General Purpose Relay DPDT (2 Form C) 1A 12VDC Coil Through Hole
G5V-2 Low Signal Relay Sealed Ultra Sensitive DPDT 1A 12VDC Through Hole Bulk
DPDT (2 Form C) 12V AgPd+Gold plating DIP,10.1x20.2mm Signal Relays ROHS
Descriptions
Descriptions de Panasonic TXS2SL-L2-12V fournies par ses distributeurs.
TXS Relay (SMD SL type 2-coil latch)
RELAY GEN PURPOSE DPDT 1A 12V
Power/Signal Relay, DPDT, Latched, 0.005A (Coil), 12VDC (Coil), 70mW (Coil), 1A (Contact), 110VDC (Contact), DC Input, DC Output, Surface Mount-Straight
2POLE LATCH 12VDC NH