Panasonic NC4EBD-JP-DC48V
Flat Power Relay, 4 Form C, 5A 250VAC, PCB Terminal type, Sealed type
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Panasonic NC4EBD-JP-DC48V.
IHS
Datasheet14 pagesIl y a 12 ans
Panasonic
Electro Sonic
Future Electronics
DigiKey
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
+0.00%
Chaîne d'approvisionnement
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2008-07-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Pièces détachées
PanasonicNC4D-JP-DC48V
RELAY GEN PURPOSE 4PDT 5A 48V / General Purpose Relay 4PDT (4 Form C) 48VDC Coil Through Hole
PanasonicNC4D-P-DC48V
Relay Power Transistor Drive Slim 250VAC 48VDC PC Pins Through Hole Carton/Case
PanasonicNC4D-DC48V
Relay Power Transistor Drive Slim 250VAC 48VDC Quick Connect Carton/Case
TE Connectivity8-1419111-1
Electromechanical Relay 4PDT 6A 48VDC 3.072KOhm Socket
TE ConnectivityPT570060
Electromechanical Relay 60VDC 4.845KOhm 12A 4PDT( (28mm 22.5mm 35mm)) Plug-In Industrial Relay
Descriptions
Descriptions de Panasonic NC4EBD-JP-DC48V fournies par ses distributeurs.
General Purpose Relay 4PDT (4 Form C) 48VDC Coil Through Hole
Relay Power Transistor Drive Flat 250VAC 48VDC PC Pins Through Hole Carton/Case
Power Relay 48VDC 5DC/2AAC 4PDT(38.1x28.34x10.9)mm THT
Rohs Compliant:Yes Rohs Compliant: Yes |Panasonic NC4EBD-JP-DC48V
Power/Signal Relay, 4PDT, Momentary, 0.015A (Coil), 48VDC (Coil), 720mW (Coil), 5A (Contact), DC Input, AC/DC Output