Panasonic NC4D-JP-DC24V
Flat Power Relay, 4 Form C, 5A 250VAC, PCB Terminal type
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Panasonic NC4D-JP-DC24V.
element14 APAC
Datasheet14 pagesIl y a 12 ans
element14
Farnell
Panasonic
Electro Sonic
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-1.63%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Component Search Engine
SymboleEmpreinte
3DTélécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Chaîne d'approvisionnement
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Pièces détachées
PanasonicNC4D-P-DC24V
RELAY GEN PURPOSE 4PDT 5A 24V / General Purpose Relay 4PDT (4 Form C) 24VDC Coil Through Hole
Flat Power Relay, 4 Form C, 5A 250VAC, PCB Terminal type, Sealed type
Vertical Power Relay, 4 Form C, 5A 250VAC, PCB Terminal type, Sealed type
Relay, plug-in, 14-pin, bifurcated contacts, 4PDT, 5 A, mech indicator, label facility, 24 VDC
TE Connectivity5-1415026-1
General Purpose Relay 4PDT 240VAC 24VDC Plug-In Socket Mount
TE Connectivity9-1419111-3
24V AgNi 6A 4PDT (4 Form C) Plugin,22.5x28mm Power Relays ROHS
Descriptions
Descriptions de Panasonic NC4D-JP-DC24V fournies par ses distributeurs.
General Purpose Relay, NC Series, Power, Non Latching, 4PDT, 24 VDC, 5 A
NC Series 5 A 4PDT 24 VDC Through Hole High Power Dual Contact Power Relay
Power/Signal Relay, 4PDT, Momentary, 0.03A (Coil), 24VDC (Coil), 720mW (Coil), DC Input, AC Output
RELAY GEN PURPOSE 4PDT 5A 24V | Panasonic Electronic Components NC4D-JP-DC24V
Electromechanical Relay 4PDT 4A 24VDC 800Ohm Through Hole
Power Relay; Series:NC; Relay Type:Miniature; Coil Voltage VDC Nom:24V; Coil Resistance:800ohm; No. of Poles:4; Contacts:4PDT; Relay Mounting:PC Board; Coil Current:5A; Coil Power VDC:720mW; Features:Bifurcated ;RoHS Compliant: Yes
POWER RELAY, 4PDT, 24VDC, 4A, PC BOARD; Product Range:PANASONIC EW - NC Series; Coil Voltage:24VDC; Contact Current:5A; Contact Voltage VAC:250V; Contact Voltage VDC:30V; Contact Configuration:4PDT; Coil Resistance:800ohm; Series:NC