Panasonic JVN1A-12V-F
RELAY GEN PURPOSE SPST 16A 12V | Panasonic Electronic Components JVN1A-12V-F
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Panasonic JVN1A-12V-F.
IHS
Datasheet4 pagesIl y a 9 ans
Datasheet3 pagesIl y a 26 ans
element14
Panasonic
Electro Sonic
Future Electronics
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
+2.73%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Component Search Engine
SymboleEmpreinte
3DTélécharger
Ultra Librarian
SymboleEmpreinte
Télécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Chaîne d'approvisionnement
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8536.41.00.20
Introduction Date2006-09-02
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Pièces détachées
PanasonicALE72B12
ALE(LE) Relay (High sensitive type TM w/ two live & one dummy PCB terminals Class B)
PanasonicJVN1AF-12V-F
Electromechanical Relay SPST-NO 10ADC/16AAC 12VDC 720Ohm Through Hole
PanasonicALE73B12
ALE(LE) Relay (High sensitive type TM w/ three PCB terminals Class B)
TE Connectivity2-1393222-0
Power Relay 12VDC 8A SPST-NO (( 28.6mm 10mm 15mm)) Through Hole
TE Connectivity1-1415899-6
General Purpose Relay, RZ Series, Power, Non Latching, SPST-NO, 12 VDC, 16 A
RT1 Series 16 A SPST (1 Form A) 12 VDC PCB Mount General Purpose Power Relay
Descriptions
Descriptions de Panasonic JVN1A-12V-F fournies par ses distributeurs.
JVN Series 16 A SPST 12 VDC Through Hole Non-Polarized Compact Power Relay
Relay Power SPST-NO 277VAC 12VDC PC Pins Through Hole Carton/Case
Power Relay 12VDC 10DC/16AAC SPST-NO(22x16x10.9)mm THT
Power/Signal Relay, SPST, Momentary, 0.017A (Coil), 12VDC (Coil), 200mW (Coil), 10A (Contact), 30VDC (Contact), DC Input, AC/DC Output
Relay, Spst-No, 125Vac, 30Vdc, 16A; Contact Configuration:Spst-No; Coil Voltage:12Vdc; Contact Current:16A; Product Range:Jv-N Series; Relay Mounting:Through Hole; Coil Type:Non Latching; Contact Voltage Vac:125V; Coil Current:16.7Marohs Compliant: Yes |Panasonic JVN1A-12V-F