Panasonic HL1-HTM-AC24V-F
HL Series 15A SPDT 24 VAC Chassis Mount Space Saving General Purpose Power Relay
Obsolete
Page du fabricantFiche technique
Prix et stock
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Panasonic HL1-HTM-AC24V-F.
element14
Datasheet6 pagesIl y a 18 ans
Datasheet0 pageIl y a 0 an
IHS
Electro Sonic
Future Electronics
Chaîne d'approvisionnement
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2006-09-14
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2018-09-30
LTD Date2020-06-01
Pièces détachées
PanasonicHL1-H-AC24V-F
Power/Signal Relay, SPDT, Momentary, 1300mW (Coil), AC Input, AC Output, Panel Mount
Power/Signal Relay, SPDT, Momentary, 1300mW (Coil), AC Input, AC Output
PanasonicHL1-H-AC24V
Power/Signal Relay, SPDT, Momentary, 1200mW (Coil), 15A (Contact), 30VDC (Contact), AC Input, AC/DC Output, Socket Mount
TE Connectivity8-1393239-7
RELAY GEN PURPOSE SPDT 16A 12V / General Purpose Relay SPDT (1 Form C) 12VDC Coil Through Hole
TE ConnectivityRTB14524
Power/Signal Relay, 1 Form C, Spdt, Momentary, 750Mw (Coil), 12A (Contact), Ac Input, Ac Output,
TE Connectivity1887113-3
Power Relay 24VAC 16A SPDT(29x13x26.7)mm Socket
Descriptions
Descriptions de Panasonic HL1-HTM-AC24V-F fournies par ses distributeurs.
Power Relay 24VAC SPDT(43x20.6x34.4)mm Panel
RELAY GEN PURPOSE SPDT 15A 24V
HL1 Relay (Top mount, Cd-Free)
RELAY, SPDT, 250VAC, 30VDC, 10A
Relay, Spdt, 250Vac, 30Vdc, 10A; Contact Configuration:Spdt; Coil Voltage:24Vac; Contact Current:10A; Product Range:Hl Series; Relay Mounting:Panel Mount; Coil Type:Non Latching; Contact Voltage Vac:250V; Contact Voltage Vdc:30V Rohs Compliant: Yes |Panasonic HL1-HTM-AC24V-F