Panasonic HC2-HTM-AC240-VDE
Relay Gen Purpose DPDT 7A 240V
Obsolete
Page du fabricantFiche technique
Prix et stock
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Panasonic HC2-HTM-AC240-VDE.
Datasheet8 pagesIl y a 19 ans
Master Electronics
DigiKey
Chaîne d'approvisionnement
Introduction Date2007-05-01
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 10 months ago)
Pièces détachées
Power Relay 220/240VAC 7A DPDT(27.2mm 21mm 35.2mm) THT Automotive
PanasonicHC2-HP-AC240V
Power/Signal Relay, DPDT, Momentary, 1200mW (Coil), AC Input, AC Output
PanasonicHC2-H-AC240V
Power/Signal Relay, DPDT, Momentary, 1200mW (Coil), AC Input, AC Output, Socket Mount
POWER/SIGNAL RELAY DPDT MOMENTARY 1200mW (COIL) 10A (CONTACT) 24VDC (CONTACT) PANEL MOUNT
POWER/SIGNAL RELAY DPDT MOMENTARY 1100mW (COIL) 10A (CONTACT) 30VDC (CONTACT) SOCKET MOUNT
Power Relay DPDT 380VAC 240VAC PC Pin Through Hole Tray
Power/Signal Relay, DPDT, Momentary, 1300mW (Coil), AC Input, AC Output, Socket Mount
Descriptions
Descriptions de Panasonic HC2-HTM-AC240-VDE fournies par ses distributeurs.
RELAY GEN PURPOSE DPDT 7A 240V