Panasonic HC1-HL-AC120V-F
Power/Signal Relay, SPDT, Momentary, 1300mW (Coil), AC Input, AC Output, Socket Mount
Obsolete
Page du fabricantFiche technique
Prix et stock
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Panasonic HC1-HL-AC120V-F.
Panasonic
Datasheet25 pagesIl y a 15 ans
Datasheet8 pagesIl y a 19 ans
IHS
Electro Sonic
Newark
element14
Chaîne d'approvisionnement
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2008-07-04
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2018-09-30
LTD Date2020-06-01
Pièces détachées
Power/Signal Relay, SPDT, Momentary, 1300mW (Coil), AC Input, AC Output, Panel Mount
HC Series 10 A SPDT 240 VAC Plug-In Miniature General Purpose Power Relay
NTE ElectronicsR48-5D10-24
Electromechanical Relay 24VDC 2.4KOhm 10A SPDT(31.12x19.28x29.11)mm THT General Purpose Relay
Power/Signal Relay, SPDT, Momentary, 1300mW (Coil), AC Input, AC Output
TE ConnectivityKUP-5A55-120
Electromechanical Relay SPDT 10A 120VAC 2.25KOhm Bracket Mount
TE ConnectivityKUP-5A15-120
Electromechanical Relay SPDT 10A 120VAC 2.25KOhm Plain Case
Descriptions
Descriptions de Panasonic HC1-HL-AC120V-F fournies par ses distributeurs.
RELAY GEN PURPOSE SPDT 10A 120V
HC1 Relay (Plug-in w/ LED)
Miniature Power Relay; Series:HC; Relay Type:General Purpose; Coil Voltage VAC Nom:120V; No. of Poles:1; Contacts:SPDT; Relay Mounting:Plug In; Carry Current:10A; Coil Current:11.9mA; Coil Power VAC:1.2VA ;RoHS Compliant: Yes