Panasonic ETQP5M100YFC
7.1A 10uH Integrated molded inductor ±20% 10.7A SMD, 10.7x10mm Power Inductors ROHS
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Panasonic ETQP5M100YFC.
IHS
Datasheet20 pagesIl y a 4 ans
Future Electronics
Newark
JRH Electronics
Farnell
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-87.52%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Component Search Engine
SymboleEmpreinte
3DTélécharger
SnapEDA
SymboleEmpreinte
3DTélécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2010-09-30
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 6 months ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 6 months ago)
Pièces détachées
Inductor Power Shielded Wirewound 10uH 20% 100KHz 20Q-Factor Carbonyl Powder 9A 0.0255Ohm DCR Automotive T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 10uH 20% 100KHz Iron 9A 0.0255Ohm DCR T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 10uH 20% 200KHz 10A 0.0185Ohm DCR T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 10uH 20% 100KHz Ferrite 6.4A 16mOhm DCR Blister T/R
Descriptions
Descriptions de Panasonic ETQP5M100YFC fournies par ses distributeurs.
General Purpose Inductor, 10uH, 20%, 1 Element, Metal Composite-Core, SMD, 4239
Ind Power Choke Wirewound 10uH 20% 100KHz Metal 7.1A Box
Avnet Japan
ETQ Series 10 uH 8.5 A 23.8 mO Unshielded Automotive Power Choke Coil Inductor