Panasonic ETQP4M100KVK
General Purpose Inductor, 10uH, 20%, 1 Element, Metal Composite-Core, SMD, 3331
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Panasonic ETQP4M100KVK.
IHS
Datasheet15 pagesIl y a 4 ans
Future Electronics
Newark
element14 APAC
Panasonic SCT
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-4.90%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Component Search Engine
SymboleEmpreinte
3DTélécharger
EE Concierge
SymboleEmpreinte
SnapEDA
3DTélécharger
Ultra Librarian
Télécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Introduction Date2016-06-23
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 6 months ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 6 months ago)
Pièces détachées
Ind Power Semi-Shielded Wirewound 10uH 20% 100KHz Ferrite 2.5A T/R
Inductor Power Wirewound 10uH 10% 2.52MHz 50Q-Factor Ferrite 2.7A 0.048Ohm DCR RDL Bag
Inductor Power Shielded Wirewound 10uH 30% 100KHz 8.8Q-Factor Ferrite 2A 0.038Ohm DCR T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 10uH 20% 100KHz Ferrite 1.8A 63.8mOhm DCR 2424 Blister T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 10uH 20% 100KHz Ferrite 1.78A 43.2mOhm DCR Blister T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 10uH 20% 100KHz Ferrite 1.4A 63.6mOhm DCR Blister T/R
Descriptions
Descriptions de Panasonic ETQP4M100KVK fournies par ses distributeurs.
ETQ-P Series 10 uH ±20% 5.2 A 45.76 mOhm SMT Shielded Wirewound Inductor
Panasonic ETQP4M100KVK - Power Inductors for Automotive application
Power Choke Shielded Wirewound 10uH 20% 100KHz Metal Composite 5.2A 0.04576Ohm DCR T/R Automotive AEC-Q200