Panasonic ERZ-E08A621
1025V 0.4W 67J 140pF@1kHz 505V 385V 620V 2500A Radial Leaded Varistors ROHS
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Panasonic ERZ-E08A621.
Panasonic
Datasheet19 pagesIl y a 11 ans
Newark
JRH Electronics
Farnell
Electro Sonic
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-0.98%
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginIndonesia
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.40.40.00
Introduction Date2012-10-04
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 6 months ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 6 months ago)
Pièces détachées
PanasonicERZ-E08B621CS
PanasonicERZ-V10D751
ERZ Series Ø10 mm 750 V 460 Vrms Radial Straight Leads Transient/Surge Absorber
PanasonicERZE08A751
1240V 0.4W 130pF@1kHz 70J 615V 460V 750V 2500A Radial Leaded Varistors ROHS
Metal 2 Radial Through Hole VARISTOR TVS Varistor 1.12kV 25A 12mm 10%
LittelfuseV10E385P
UltraMOV Series - High Surge Current Radial Leaded Varistor, 3500A, disc 10mm, RoHS
Leaded Disk Varistors, Max. Operating Voltage [AC]=385Vrms, Max. Surge Current Imax(8/20μs,1time)=3500A
Descriptions
Descriptions de Panasonic ERZ-E08A621 fournies par ses distributeurs.
Panasonic ERZE08A621 - Varistors (ZNR Surge Absorber)
ZNR MOV TRANSIENT,SURGEABSORBER,E SERIES / DIA8,D TYPE,620V,BULK,ST
620V 3.5KA 1 558V 682V 505V 385V 92J 140pF@1kHz 8.7mm*8.7mm*14.5mm
VARISTOR 620V 3.5KA DISC 11.5MM
VARISTOR, LARGE SURGE, TRANSIENT, 620V; Voltage Rating VAC: 385V; Voltage Rating V DC: 505V; Product Range: ZNR E8 Series; Clamping Voltage Vc Max: 1.025kV; Varistor Case Style: Disc 11.5mm; Varistor Type: Zinc Oxide Non-Linear Resistor (ZNR); Peak Surge Current @ 8/20µs: 3.5kA; Operating Temperature Min: -40°C; Operating Temperature Max: 85°C; Peak Energy (10/1000uS): 92J; Automotive Qualification Standard: -; SVHC: No SVHC (27-Jun-2018); Operating Temperature Range: -40°C to +85°C
Var MOV 385VAC/505VDC 3500A 620V Radial Bulk
Varistor, 92J, Through Hole Mount
Surge Absorber Units, 620V, 3500A