Panasonic ERJP6WF1002V
Res Thick Film 0805 10K Ohm 1% 0.5W(1/2W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
NRND
Page du fabricantFiche technique
Prix et stock
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Panasonic ERJP6WF1002V.
IHS
Datasheet6 pagesIl y a 5 ans
ODG (Origin Data Global)
Newark
JRH Electronics
TME
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-26.79%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Component Search Engine
SymboleEmpreinte
3DTélécharger
SnapEDA
SymboleEmpreinte
3DTélécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2012-08-02
Lifecycle StatusNRND (Last Updated: 6 months ago)
Manufacturer Lifecycle StatusNRFND (Last Updated: 6 months ago)
Pièces détachées
PanasonicERJP6WF1102V
Res Thick Film 0805 11K Ohm 1% 1/2W ±200ppm/°C Molded SMD Punched Paper T/R
PanasonicERJP6WF9101V
Res Thick Film 0805 9.1K Ohm 1% 0.5W(1/2W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERJP06F1002V
Res Thick Film 0805 10K Ohm 1% 0.25W ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Descriptions
Descriptions de Panasonic ERJP6WF1002V fournies par ses distributeurs.
Resistor, thick film, SMD 0805 (2012), 10 kΩ, 0.5 W, ±1 %, ERJP6WF1002V
0805 ANTI-SURGE CHIP RESISTOR / 0805 ANTI-SURGE CHIP RESISTOR, 1%, 10KOHM
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.5W, 10000ohm, 150V, 1% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 0805
0805 (2012Metric) FIXED RESISTOR ERJ 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm 0.5W 1/2W 10kOhm ±200ppm/C
ERJ Series 0805 1 kOhm 0.5 W ±1 % ±200 ppm/°C Anti-Surge Thick Film Resistor
THICK FILM SMNT FIXED RESISTOR 0805 CASE 10KOHM +/-1% 0.5W +/-200PPM/DEGC
Thick Film Resistors - SMD 0805 10Kohms 1% Anti-Surge AEC-Q200
Anti-Surge Chip Resistor (Double-sided resistive), 10000 ½, 1 %, 0.5 W
Panasonic SCT
Panasonic ERJP6WF1002V - Small & High Power Chip Resistors
Res, Thick Film, 10K, 1%, 0.5W, 0805; Resistance:10Kohm; Resistance Tolerance:± 1%; Power Rating:500Mw; Resistor Case/Package:0805 [2012 Metric]; Resistor Technology:Thick Film (Double Sided); Resistor Type:Anti-Surge Rohs Compliant: Yes |Panasonic ERJ-P6WF1002V
Resistor Type = Thick Film / Resistance kOhm = 10 / Tolerance (±) % = 1 / Operating Temperature Min. °C = -55 / Operating Temperature Max. °C = 155 / Power Rating mW = 500 / Body Length mm = 2 / Voltage Rating - DC V = 150 / Temperature Coefficient = ±200 ppm/°C / Termination Type = Wraparound / Body Height mm = 0.65 / Body Width mm = 1.25 / Mounting Type = SMD / Qualification = AEC-Q200 / Resistor Case Style = 0805