Panasonic ERJP03F9091V
Res Thick Film 0603 9.09K Ohm 1% 0.2W(1/5W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Panasonic ERJP03F9091V.
IHS
Datasheet9 pagesIl y a 5 ans
Newark
Master Electronics
RS (Formerly Allied Electronics)
Burklin Elektronik
Pièces détachées
PanasonicERJ-PA3F9091V
Res Anti-Surge Thick Film 0603 9.09k Ohm 1% 1/4W ±100ppm/°C Molded Paper T/R
PanasonicERJP03F9101V
Res Thick Film 0603 9.1K Ohm 1% 0.2W(1/5W) ±200ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
PanasonicERJP03F9761V
Res Thick Film 0603 9.76K Ohm 1% 0.2W(1/5W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res Thick Film 0603 8.2K Ohm 1% 1/3W ±100ppm/°C Molded SMD SMD Paper T/R
TE Connectivity / AMP2-2176177-2
Fixed Resistor, Thick Film, 0.2W, 8200ohm, 50V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0603
Descriptions
Descriptions de Panasonic ERJP03F9091V fournies par ses distributeurs.
Resistor, thick film, SMD 0603 (1608), 9.09 kΩ, 0.2 W, ±1 %, ERJP03F9091V
Anti-Surge High Power Thick Film Chip Resistor, 9090 ½, 1 %, 0.2 W
Panasonic SCT
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.2W, 9090ohm, 150V, 1% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 0603
Thick Film Resistors - SMD 0603 9.09Kohms 0.2W 1% AEC-Q200
RES SMD 9.09 KOHM 1% 1/5W 0603
RES, 9K09, 1%, 0.2W, 0603, THICK FILM
Panasonic ERJP03F9091V - Small & High Power Chip Resistors
Surface Mount Thick Film Resistor, Aec-Q200 Erj Series, 9.09 Kohm, 200 Mw, - 1%, 150 V Rohs Compliant: Yes |Panasonic ERJ-P03F9091V
RES, 9K09, 1%, 0.2W, 0603, THICK FILM; Resistor Case Style: 0603 [1608 Metric]; Resistance: 9.09kohm; Product Range: ERJP03 Series; Voltage Rating: 150V; Resistor Element Material: Thick Film; Power Rating: 200mW; Resistance T
Resistor Type = Thick Film / Resistance kOhm = 9.09 / Tolerance (±) % = 1 / Operating Temperature Min. °C = -55 / Operating Temperature Max. °C = 155 / Power Rating mW = 200 / Body Length mm = 1.6 / Voltage Rating - DC V = 150 / Temperature Coefficient = ±200 ppm/°C / Termination Type = Wraparound / Body Height mm = 0.45 / Body Width mm = 0.8 / Mounting Type = SMD / Qualification = AEC-Q200 / Resistor Case Style = 0603