Panasonic ERJP03F5903V
Res Thick Film 0603 590K Ohm 1% 0.2W(1/5W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Panasonic ERJP03F5903V.
Newark
Datasheet8 pagesIl y a 11 ans
Datasheet6 pagesIl y a 8 ans
Datasheet8 pagesIl y a 11 ans
Master Electronics
Burklin Elektronik
Farnell
Electro Sonic
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
Restocked
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginJapan, Mainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2008-04-04
Pièces détachées
PanasonicERJ-PA3F5903V
Res Anti-Surge Thick Film 0603 590k Ohm 1% 1/4W ±100ppm/°C Molded Paper T/R
PanasonicERJ-P03F6043V
Res Thick Film 0603 604K Ohm 1% 0.2W(1/5W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERJ-P03F6203V
Res Thick Film 0603 620K Ohm 1% 0.2W(1/5W) ±200ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
TE Connectivity / AMP4-2176177-4
Surface Mount Thick Film Resistor, Crg Series, 560 Kohm, 200 Mw, - 1%, 50 V Rohs Compliant: Yes
SG73S FIXED RESISTOR 0603 (1608Metric) Chip Resistor ±1% ±100ppm/C 560kOhm 0.2W 1/5W
Descriptions
Descriptions de Panasonic ERJP03F5903V fournies par ses distributeurs.
Resistor, thick film, SMD 0603 (1608), 590 kΩ, 0.2 W, ±1 %, ERJP03F5903V
Anti-Surge High Power Thick Film Chip Resistor, 590000 ½, 1 %, 0.2 W
Panasonic SCT
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.2W, 590000ohm, 150V, 1% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 0603
Panasonic ERJP03F5903V - Small & High Power Chip Resistors
Surface Mount Thick Film Resistor, Aec-Q200 Erj Series, 590 Kohm, 200 Mw, - 1%, 150 V Rohs Compliant: Yes |Panasonic ERJ-P03F5903V
RES, 590K, 1%, 0.2W, 0603, THICK FILM; Resistor Case Style: 0603 [1608 Metric]; Resistance: 590kohm; Product Range: ERJP03 Series; Voltage Rating: 150V; Resistor Element Material: Thick Film; Power Rating: 200mW; Resistance To
Resistor Type = Thick Film / Resistance kOhm = 590 / Tolerance (±) % = 1 / Operating Temperature Min. °C = -55 / Operating Temperature Max. °C = 155 / Power Rating mW = 200 / Body Length mm = 1.6 / Voltage Rating - DC V = 150 / Temperature Coefficient = ±200 ppm/°C / Termination Type = Wraparound / Body Height mm = 0.45 / Body Width mm = 0.8 / Mounting Type = SMD / Qualification = AEC-Q200 / Resistor Case Style = 0603