Panasonic ERJB1CFR02U
Res Thick Film 1020 0.02 Ohm 1% 2W ±350ppm/°C Molded Wide Terminal SMD Embossed Carrier T/R
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Panasonic ERJB1CFR02U.
IHS
Datasheet9 pagesIl y a 5 ans
Newark
Farnell
Master Electronics
Electro Sonic
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-0.22%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Component Search Engine
SymboleEmpreinte
3DTélécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Introduction Date2017-12-11
Pièces détachées
RCWE-1020 .02 Ohms 1% Thick Film Surface Mount Chip Resistor, Wraparound
Descriptions
Descriptions de Panasonic ERJB1CFR02U fournies par ses distributeurs.
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 2W, 0.02ohm, 200V, 1% +/-Tol, 0,350ppm/Cel, Surface Mount, 1020
Current Sense Resistors - SMD 1020 0.02ohms 1% Tol AEC-Q200
High Power Chip Res, 2010 , 1% 022ohm 7 inch reel,
Panasonic ERJB1CFR02U - Current Sensing Chip Resistors
CURRENT SENSE RES, 0R02, 1%, 2 W, 1020; Resistance: 0.02ohm; Product Range: ERJB1 Series; Resistor Case Style: 1020 [2550 Metric]; Power Rating: 2W; Resistance Tolerance: ± 1%; Resistor Element Material: Thick Film; Temperature Coefficient: ± 200ppm/°C; Automotive Qualification Standard: AEC-Q200; SVHC: No SVHC (15-Jan-2019); Resistor Mounting: Surface Mount Device; Resistor Terminals: Wraparound; Voltage Rating: 200V