Panasonic ERJ6GEYJ562V
Res Thick Film 0805 5.6K Ohm 5% 0.125W(1/8W) ±200ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Panasonic ERJ6GEYJ562V.
Newark
Datasheet0 pageIl y a 0 an
Datasheet6 pagesIl y a 7 ans
Future Electronics
RS (Formerly Allied Electronics)
Master Electronics
TME
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginJapan, Mainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date1993-02-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 6 months ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 6 months ago)
Pièces détachées
Res Thick Film 0805 5.6K Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res Thick Film 0805 5.6K Ohm 5% 0.125W(1/8W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res Thick Film 0805 5.1K Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.125W, 5100ohm, 150V, 5% +/-Tol, Surface Mount, 0805
Descriptions
Descriptions de Panasonic ERJ6GEYJ562V fournies par ses distributeurs.
125mW Thick Film Resistors 200V ±5% ±200ppm/℃ 5.6kΩ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
ERJ Series 0805 5.6 kOhm 0.125 W ±5 % ±200 ppm/°C SMT Thick Film Chip Resistor
Resistor,Thick Film,Res 5.6 Kilohms,Pwr-Rtg 0.125 W,Tol 5%,SMT,0805,Cut Tape
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.125W, 5600ohm, 150V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 0805
0805 (2012Metric) FIXED RESISTOR ERJ 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm 0.125W 1/8W 5.6kOhm ±200ppm/C
Thick Film Chip Resistor, 5600 ½, 5 %, 0.125 W
Panasonic SCT
Panasonic ERJ6GEYJ562V - General Purpose Chip Resistors
SMD Resistor Dimensions L x W x H: 2 x 1.25 x 0.6 mm Temperature range: -55 ... 155 °C Housing type: 0805 Resistor type: Thick Film Power Rating: 125 mW Rated voltage: 150 V Resistance: 5.6 kOhm
RESISTOR, 0805, 5K6 5%, 0.125W; Product Range:PANASONIC - ERJ Series Thick Film Chip Resistor; Resistance:5.6kohm; Power Rating:125mW; Resistance Tolerance:± 5%; Resistor Case Style:0805 [2012 Metric]; Resistor Element Material:Thick Film; Temperature Coefficient:± 200ppm/°C; Voltage Rating:150V; Resistor Mounting:SMD