Panasonic ERJ6GEYJ153V
Res Thick Film 0805 15K Ohm 5% 1/8W ±200ppm/°C Molded SMD Embossed Carrier T/R
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Panasonic ERJ6GEYJ153V.
IHS
Datasheet7 pagesIl y a 5 ans
Newark
RS (Formerly Allied Electronics)
Jameco
Master Electronics
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
Restocked
Pièces détachées
Res Thick Film 0805 15K Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res Thick Film 0805 15K Ohm 5% 1/8W ±200ppm/°C Molded SMD SMD Paper T/R
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.125W, 16000ohm, 150V, 5% +/-Tol, Surface Mount, 0805
Res Thick Film 0805 16K Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupRC0805JR-0715KL
Res Thick Film 0805 15K Ohm 5% 1/8W ¦100ppm/¦C SMD Paper T/R
Descriptions
Descriptions de Panasonic ERJ6GEYJ153V fournies par ses distributeurs.
Avnet Japan
Resistor Thick Film 0805 15k Ohm 5% 1/8 Watt ±200ppm °C Surface Mount Embossed Carrier Tape and Reel
RES SMD 15K OHM 5% 1/8W 0805 / 15 kOhms ±5% 0.125W, 1/8W Chip Resistor 0805 (2012 Metric) Automotive AEC-Q200 Thick Film
ERJ Series 0805 15 kOhm 0.125 W ±5 % ±200 ppm/°C SMT Thick Film Chip Resistor
Resistor,Thick Film,Res 15 Kilohms,Pwr-Rtg 0.125 W,Tol 5%,SMT,0805,Cut Tape
THICK FILM CHIP RESISTOR Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.125W, 15000ohm, 150V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 0805
0805 (2012Metric) FIXED RESISTOR ERJ 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm 0.125W 1/8W 15kOhm ±200ppm/C
Thick Film Chip Resistor, 15000 ½, 5 %, 0.125 W
Panasonic SCT
Panasonic ERJ6GEYJ153V - General Purpose Chip Resistors
SMD Resistor Dimensions L x W x H: 2 x 1.25 x 0.6 mm Temperature range: -55 ... 155 °C Housing type: 0805 Resistor type: Thick Film Power Rating: 125 mW Rated voltage: 150 V Resistance: 15 kOhm
RESISTOR, 0805, 15K 5%, 0.125W; Product Range:PANASONIC - ERJ Series Thick Film Chip Resistor; Resistance:15kohm; Power Rating:125mW; Resistance Tolerance:± 5%; Resistor Case Style:0805 [2012 Metric]; Resistor Element Material:Thick Film; Temperature Coefficient:± 200ppm/°C; Voltage Rating:150V; Resistor Mounting:SMD