Panasonic ERJ6ENF7152V
Res Thick Film 0805 71.5K Ohm 1% 1/8W ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Panasonic ERJ6ENF7152V.
Panasonic
Datasheet3 pagesIl y a 9 ans
Newark
JRH Electronics
RS (Formerly Allied Electronics)
Burklin Elektronik
Pièces détachées
Res Thick Film 0805 71.5K Ohm 1% 1/8W ±100ppm SMD Paper
Yageo GroupRC0805FR-0771K5L
Res Thick Film 0805 71.5K Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.125W, 71500ohm, 150V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0805
Res Thick Film 0805 71.5K Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.125 W, 1 %, 100 Ppm, 71500 Ohm, Surface Mount, 0805
Res Anti-Sulfured Thick Film 0805 71.5k Ohm 1% 1/8W ±100ppm/°C Ceramic Paper T/R
Descriptions
Descriptions de Panasonic ERJ6ENF7152V fournies par ses distributeurs.
Avnet Japan
125mW Thick Film Resistors ±100ppm/℃ ±1% 71.5kΩ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
ERJ FIXED RESISTOR 0805 (2012Metric) Chip Resistor ±1% ±100ppm/C 71.5kOhm 0.125W 1/8W
RESISTOR, THICK FILM, RES 71.5 KILOHMS, PWR-RTG 0.125 W, TOL 1%,SMT,0805,CUT TAPE
PRECISION THICK FILM CHIP RESISTOR Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.125W, 71500ohm, 150V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0805
Precision Thick Film Chip Resistor, 71500 ½, 1 %, 0.125 W
Panasonic SCT
Panasonic ERJ6ENF7152V - General Purpose Chip Resistors
RESISTOR, THICK, 71.5K, 0.125W, 1%, REEL; Product Range:PANASONIC - ERJ Series; Resistance:71.5kohm; Power Rating:125mW; Resistance Tolerance:± 1%; Resistor Case Style:0805 [2012 Metric]; Resistor Element Material:Thick Film; Temperature Coefficient:± 100ppm/°C; Voltage Rating:150V; Packaging:Cut Tape; Resistor Mounting:SMD; Resistor Terminals:Wraparound