Panasonic ERJ3RBD3601V
Res Thick Film 0603 3.6K Ohm 0.5% 0.1W(1/10W) ±50ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Panasonic ERJ3RBD3601V.
IHS
Datasheet8 pagesIl y a 5 ans
Panasonic
Newark
Farnell
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-2.90%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
TraceParts
3DTélécharger
Ultra Librarian
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginJapan, Mainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2004-02-02
Pièces détachées
PanasonicERJ3RBD3901V
Res Thick Film 0603 3.9K Ohm 0.5% 0.1W(1/10W) ±50ppm/C Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERJ3RBD3301V
Res Thick Film 0603 3.3K Ohm 0.5% 0.1W(1/10W) ±50ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupRE0603DR-073K3L
RESISTOR, 0603, 3K3, 0,5%
Yageo GroupRT0603DRE073K9L
100mW Thin Film Resistor ±0.5% ±50ppm/℃ 3.9kΩ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupRT0603DRD073K6L
Res Thin Film 0603 3.6K Ohm 0.5% 0.1W(1/10W) ±25ppm/C Pad SMD T/R
PanasonicERA3AED332V
Res Thin Film 0603 3.3K Ohm 0.5% 0.1W(1/10W) ±25ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Descriptions
Descriptions de Panasonic ERJ3RBD3601V fournies par ses distributeurs.
ERJ FIXED RESISTOR 0603 (1608Metric) Chip Resistor ±0.5% ±50ppm/C 3.6kOhm 0.1W 1/10W
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.1W, 3600ohm, 75V, 0.5% +/-Tol, 50ppm/Cel, Surface Mount, 0603
Precision Thick Film Chip Resistor, 3600 ½, 0.5 %, 0.1 W
Panasonic SCT
Panasonic ERJ3RBD3601V - General Purpose Chip Resistors
RES, 3K6, 0.5%, 0.1W, 0603, THICK FILM; Resistor Case Style: 0603 [1608 Metric]; Resistance: 3.6kohm; Product Range: ERJ3R Series; Voltage Rating: 50V; Resistor Element Material: Thick Film; Power Rating: 100mW; Resistance Tol