Panasonic ERJ3EKF5112V
Res Thick Film 0603 51.1K Ohm 1% 1/10W ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Panasonic ERJ3EKF5112V.
Future Electronics
Datasheet3 pagesIl y a 9 ans
Datasheet3 pagesIl y a 15 ans
Datasheet3 pagesIl y a 15 ans
Datasheet6 pagesIl y a 17 ans
RS (Formerly Allied Electronics)
Newark
Master Electronics
Burklin Elektronik
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
Restocked
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Component Search Engine
SymboleEmpreinte
3DTélécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginJapan, Mainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date1998-02-25
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 6 months ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 6 months ago)
Pièces détachées
100mW Thick Film Resistors ±100ppm/℃ ±1% 51.1kΩ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupRC0603FR-0751K1L
SMD Chip Resistor, 51.1 kOhm, ± 1%, 100 mW, 0603 [1608 Metric], Thick Film, General Purpose
Res Thick Film 0603 51.1K Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res Smd 51.1K Ohm 1% 1/10W 0603 |Vishay CRCW060351K1FKEB
Yageo GroupAC0603FR-0751K1L
Yageo GroupRC0603FR-1051K1L
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.1W, 51100ohm, 75V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0603
Descriptions
Descriptions de Panasonic ERJ3EKF5112V fournies par ses distributeurs.
Avnet Japan
Resistor Thick Film 0603 51.1k Ohm 1% 1/10 Watt ±100ppm °C Surface Mount Punched Carrier Tape and Reel
ERJ FIXED RESISTOR 0603 (1608Metric) Chip Resistor ±1% ±100ppm/C 51.1kOhm 0.1W 1/10W
ERJ Series 0603 51.1 kOhm 0.1 W ±1 % ±100 ppm/°C SMT Thick Film Chip Resistor
Resistor,Thick Film,Res 51.1 Kilohms,Pwr-Rtg 0.1 W,Tol 1%,SMT,0603,Cut Tape
Precision Thick Film Chip Resistor, 51100 ½, 1 %, 0.1 W
Panasonic SCT
Panasonic ERJ3EKF5112V - General Purpose Chip Resistors
SMD Resistor Dimensions L x W x H: 1.6 x 0.8 x 0.45 mm Temperature range: -55 ... 155 °C Construction form: 0603 Resistor type: Thick Film Power Rating: 100 mW Rated voltage: 75 V Resistance: 51.1 kOhm
RESISTOR, 0603, 51K1 1%, 0.1W; Product Range:PANASONIC - ERJ Series Thick Film Chip Resistor; Resistance:51.1kohm; Power Rating:100mW; Resistance Tolerance:± 1%; Resistor Case Style:0603 [1608 Metric]; Resistor Element Material:Thick Film; Temperature Coefficient:± 100ppm/°C; Voltage Rating:75V; Resistor Mounting:SMD