Panasonic ERJ1TRQJR62U
Res Thick Film 2512 0.62 Ohm 5% 1W ±200ppm/°C Molded SMD Embossed Carrier T/R
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Panasonic ERJ1TRQJR62U.
IHS
Datasheet10 pagesIl y a 5 ans
Panasonic
Newark
Master Electronics
Burklin Elektronik
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-0.60%
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2001-10-03
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 6 months ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 6 months ago)
Pièces détachées
Yageo GroupRL2512JK-070R62L
Res Thick Film 2512 0.62 Ohm 5% 1W ±200ppm/C Molded SMD Embossed T/R
PanasonicERJ-1TRQJR56U
Res Thick Film 2512 0.56 Ohm 5% 1W ±200ppm/C Molded SMD Automotive T/R
PanasonicERJ-1TRQJR68U
Res Thick Film 2512 0.68 Ohm 5% 1W ±200ppm/°C Molded SMD SMD Embossed Carrier T/R
TE ConnectivityRL73K3AR56JTDF
Res Thick Film 2512 0.56 Ohm 5% 1W ±200ppm/°C Molded SMD SMD Embossed Plastic T/R
TE ConnectivityRL73K3AR68JTDF
Res Thick Film 2512 0.68 Ohm 5% 1W ±200ppm/C Pad SMD T/R Automotive
TE Connectivity / AMP2-1622825-5
Res Thick Film 2512 0.68 Ohm 5% 1W ±200ppm/°C Molded SMD Embossed Plastic T/R
Descriptions
Descriptions de Panasonic ERJ1TRQJR62U fournies par ses distributeurs.
Avnet Japan
Resistor, thick film, SMD 2512 (6330), 620 mΩ, 1 W, ±5 %, ERJ1TRQJR62U
Thick Film Chip R,2512, Low Ohmic,1W, 5% Rohs Compliant: Yes |Panasonic ERJ-1TRQJR62U
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 1W, 0.62ohm, 0.7874V, 5% +/-Tol, 0,200ppm/Cel, Surface Mount, 2512
Panasonic ERJ1TRQJR62U - Current Sensing Chip Resistors
FIXED RESISTOR Chip Resistor 5% 200ppm/C 620mOhm 1W