Panasonic ERJ1TRQFR36U
Res Thick Film 2512 0.36 Ohm 1% 1W ±200ppm/°C Molded SMD Embossed Carrier T/R
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Panasonic ERJ1TRQFR36U.
IHS
Datasheet10 pagesIl y a 4 ans
Future Electronics
Electro Sonic
Newark
Master Electronics
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
+1.40%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
SnapEDA
SymboleEmpreinte
Télécharger
Ultra Librarian
SymboleEmpreinte
Télécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Pièces détachées
PanasonicERJ1TRQFR33U
Res Thick Film 2512 0.33 Ohm 1% 1W ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERJ1TRQFR39U
Res Thick Film 2512 0.39 Ohm 1% 1W ±200ppm/°C Molded SMD SMD Embossed Carrier T/R
TE ConnectivityRLP73K3AR33FTDF
Res High Power Current Sense Thick Film 2512 0.33 Ohm 1% 2W ±200ppm/°C Molded Emboss T/R
TE Connectivity / AMP3-2176057-9
Res Thick Film 2512 390m Ohm 1% 2W ±200ppm/°C Molded SMD Embossed Plastic T/R
Yageo GroupRL2512FK-070R36L
Res Thick Film 2512 0.36 Ohm 1% 1W ±600ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupRL2512FK-070R33L
Res Thick Film 2512 0.33 Ohm 1% 1W ±600ppm/C Pad SMD Automotive T/R
TE ConnectivityRLP73K3AR36FTDF
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 2W, 0.36ohm, 1% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 2512
PanasonicERJ-A1BFR36U
Res Thick Film 2512 0.36 Ohm 1% 1.33W 100ppm/C Molded SMD Embossed Carrier T/R
Yageo GroupRL2512FK-070R39L
Res Thick Film 2512 0.39 Ohm 1% 1W ±300ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Descriptions
Descriptions de Panasonic ERJ1TRQFR36U fournies par ses distributeurs.
Avnet Japan
Res Thick Film 2512 0.36 Ohm 1% 1W ±200ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
ERJ Series 2512 0.36 Ohm 1 W ±1 % ±200 ppm/°C SMT Thick Film Chip Resistor
Thick Film Chip R,2512, Low ohmic,1W, 1% 0.36 ohm,
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 1W, 0.36ohm, 0.6V, 1% +/-Tol, 0,200ppm/Cel, Surface Mount, 2512
2512 (6432Metric) FIXED RESISTOR ERJ 0.252Lx0.126W 6.40mmx3.20mm 1W 360mOhm ±200ppm/C
Panasonic ERJ1TRQFR36U - Current Sensing Chip Resistors
Res, R36, 1%, 1W, Thick Film, 2512; Resistance:0.36Ohm; Product Range:Erj-1Tr Series; Resistor Case/Package:2512 [6432 Metric]; Power Rating:1W; Resistance Tolerance:± 1%; Resistor Technology:Thick Film; Product Length:6.4Mm Rohs Compliant: Yes |Panasonic ERJ-1TRQFR36U
RESISTOR, 2512, R360 1%, 1W; Resistance:0.36ohm; Resistance Tolerance:± 1%; Power Rating:1W; Temperature Coefficient:± 200ppm/°C; Resistor Element Material:Thick Film; Resistor Case Style:2512; Resistor Mounting:SMD; SVHC:No SVHC (20-Jun-2011); No. of Pins:2; Operating Temperature Range:-55°C to +125°C