Panasonic ERJ1TRQF9R1U
Res Thick Film 2512 9.1 Ohm 1% 1W ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Panasonic ERJ1TRQF9R1U.
Future Electronics
Datasheet4 pagesIl y a 9 ans
Newark
Master Electronics
Burklin Elektronik
DigiKey
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
Restocked
Pièces détachées
Res Thick Film 2512 10 Ohm 1% 1W ±100ppm/°C Molded SMD SMD Blister T/R
PanasonicERJ-1TNF10R0U
Res Thick Film 2512 10 Ohm 1% 1W ±100ppm/°C Molded SMD Automotive Embossed T/R
PanasonicERJU1TF10R0U
Res Thick Film 2512 10 Ohm 1% 1W ±100ppm/°C Molded SMD Embossed Carrier T/R
PanasonicERJ-S1TF10R0U
Res Thick Film 2512 10 Ohm 1% 1W ±100ppm/°C Molded SMD SMD Embossed Carrier T/R
Res Thick Film 2512 10 Ohm 1% 1W ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res Thick Film 2512 10 Ohm 1% 1W ±100ppm/°C Molded SMD SMD Embossed T/R
Descriptions
Descriptions de Panasonic ERJ1TRQF9R1U fournies par ses distributeurs.
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 1W, 9.1ohm, 3.0166V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 2512
2512 9.1 Ohms 1% Low Ohmic Thick Film Chip Resistor
THICK FILM LOW OHMIC SMNT RESISTOR 2512 CASE 9.1OHM +/-1% 1W +/-100PPM/DEGC
2512 (6432Metric) FIXED RESISTOR ERJ 0.252Lx0.126W 6.40mmx3.20mm 1W 9.1Ohm ±100ppm/C
Panasonic ERJ1TRQF9R1U - Current Sensing Chip Resistors
Res, 9R1, 1%, 1W, Thick Film, 2512; Resistance:9.1Ohm; Product Range:Erj-1Tr Series; Resistor Case/Package:2512 [6432 Metric]; Power Rating:1W; Resistance Tolerance:± 1%; Resistor Technology:Thick Film; Product Length:6.4Mm Rohs Compliant: Yes |Panasonic ERJ-1TRQF9R1U
RESISTOR, 2512, 9R1 1%, 1W; Resistance:9.1ohm; Resistance Tolerance:± 1%; Power Rating:1W; Temperature Coefficient:± 100ppm/°C; Resistor Element Material:Thick Film; Resistor Case Style:2512; Resistor Mounting:SMD; SVHC:No SVHC (20-Jun-2011); No. of Pins:2; Operating Temperature Range:-55°C to +125°C