Panasonic ERJ-U02F8061X
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.1W, 8060ohm, 50V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 0402
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Panasonic ERJ-U02F8061X.
IHS
Datasheet8 pagesIl y a 5 ans
Panasonic
Electro Sonic
Master Electronics
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
Restocked
Chaîne d'approvisionnement
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 6 months ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 6 months ago)
Pièces détachées
PanasonicERJ-2RKF8061X
Res Thick Film 0402 8.06K Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Res Thick Film 0402 8.2K Ohm 1% 0.2W ±100ppm/°C Molded SMD Paper T/R
PanasonicERJ2RKF7501X
Res Thick Film 0402 7.5K Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res Thick Film 0402 8.45K Ohm 1% 1/10W ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Descriptions
Descriptions de Panasonic ERJ-U02F8061X fournies par ses distributeurs.
Thick Film Resistors - SMD 0402 1% 8.06Kohm Anti-Sulfur AEC-Q200
0402 ANTI-SULFURATED RESISTOR / 0402 ANTI-SULFURATED RESISTOR, 1%, 8.06KOHM
RES 8.06K OHM 1% 1/10W 0402 SMD
Panasonic ERJU02F8061X - Anti-Sulfurated Chip Resistors
Resistance:8.06kohm; Resistance Tolerance:± 1%; Power Rating:100mW; Resistor Case / Package:0402 [1005 Metric]; Resistor Technology:Thick Film; Resistor Type:Sulfur Resistant; Product Range:ERJ-U02 Series; Voltage Rating:50V RoHS Compliant: Yes