Panasonic ERJ-U02F27R0X
Res Thick Film 0402 27 Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±200ppm/C Sulfur Resistant Pad SMD Automotive T/R
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Panasonic ERJ-U02F27R0X.
Panasonic
Datasheet3 pagesIl y a 8 ans
Electro Sonic
Farnell
Master Electronics
Newark
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-33.75%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
SnapEDA
SymboleEmpreinte
Télécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginJapan, Mainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2012-02-21
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 6 months ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 6 months ago)
Pièces détachées
Res Thick Film 0402 27 Ohm 1% 0.2W ±100ppm/°C Molded SMD SMD Paper T/R
PanasonicERJ2RKF27R0X
Res Thick Film 0402 27 Ohm 1% 0.1W ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
PanasonicERJ-2RKF24R9X
Resistor Thick Film 0402 24.9 Ohm 1% 1/10W 100ppm/C Molded SMD Punched Carrier T/R
PanasonicERJ-2RKF27R4X
Res Thick Film 0402 27.4 Ohm 1% 1/10W ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Descriptions
Descriptions de Panasonic ERJ-U02F27R0X fournies par ses distributeurs.
Res Thick Film 0402 27 Ohm 1% 1/10W 200ppm/C Molded SMD SMD Punched Carrier T/R
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.1W, 27ohm, 50V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 0402
0402 ANTI-SULFURATED RESISTOR / 0402 ANTI-SULFURATED RESISTOR, 1%, 27OHM
RES, THICK FILM, 27R, 1%, 0.1W, 0402, REEL
Panasonic ERJU02F27R0X - Anti-Sulfurated Chip Resistors
Res, Thick Film, 27R, 1%, 0.1W, 0402; Rango De Producto:Serie Aec-Q200 Erj; Resistencia:27Ohm; Potencia Nominal:100Mw; Tolerancia De Resistencia:± 1%; Tensión Nominal:50V; Tipo De Resistencia:0402 [1005 Metric] |Panasonic ERJ-U02F27R0X