Panasonic ERJ-U02F1803X
Res Thick Film 0402 180K Ohm 1% 1/10W 200ppm/C Molded SMD SMD Punched Carrier T/R
Production
Page du fabricantFiche technique
Prix et stock
DistributorSKUMinPkg
Future ElectronicsERJ-U02F1803X10 00010KTape & Reel
UnikeyICERJ-U02F1803X10 00010KTape & Reel
2h
TTIERJ-U02F1803X010KTape & Reel
21h
NewarkERJ-U02F1803X010KTape & Reel
Onlinecomponents.comERJ-U02F1803X010KBulk
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Panasonic ERJ-U02F1803X.
Panasonic
Datasheet3 pagesIl y a 8 ans
Electro Sonic
Newark
Farnell
Tendance sur 3 mois:
+276%
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginJapan, Mainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2012-02-21
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 6 months ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 6 months ago)
Pièces détachées
PanasonicERJ-2RKF1803X
Res Thick Film 0402 180K Ohm 1% 0.1W ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
PanasonicERJ-2RKF1653X
Res Thick Film 0402 165K Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Res Thick Film 0402 182K Ohm 1% 1/10W ¦100ppm/¦C SMD Punched Carrier T/R
Descriptions
Descriptions de Panasonic ERJ-U02F1803X fournies par ses distributeurs.
Res Thick Film 0402 180K Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±200ppm/C Sulfur Resistant Pad SMD Automotive T/R
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.1W, 180000ohm, 50V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 0402
Thick Film Chip Resistor 180KOhm 1% 1/10W 0402 SMD
Thick Film Resistors - SMD 0402 1% 180Kohm Anti-Sulfur AEC-Q200
0402 ANTI-SULFURATED RESISTOR / 0402 ANTI-SULFURATED RESISTOR, 1%, 180KOHM
RES, THICK FILM, 180K, 1%, 0.1W, 0402, REEL
Panasonic ERJU02F1803X - Anti-Sulfurated Chip Resistors
Res, Thick Film, 180K, 1%, 0.1W, 0402; Rango De Producto:Serie Aec-Q200 Erj; Resistencia:180Kohm; Potencia Nominal:100Mw; Tolerancia De Resistencia:± 1%; Tensión Nominal:50V; Tipo De Resistencia:0402 [1005 Metric] |Panasonic ERJ-U02F1803X